• Ikona normyISO 9001
  • Ikona normyISO 27001

Technická podpora

Potřebujete s něčím poradit?
Zavolejte nám a naši technici zodpoví všechny vaše dotazy.

+420 212 244 188

Jak vybrat doménu

Volba správného doménového jména je velmi důležitou záležitostí a měli by jste ji věnovat dostatek pozornosti. Správně zvolená doména může ovlivnit pozici na které se bude stránka zobrazovat ve vyhledávačích.

Délka doménového jména

Důležitým faktorem při volbě doménového jména je jeho délka. Je statisticky prokázáno, že kratší názvy domény jsou lepší. Proto se snažte vždy zvolit co nejkratší a nejvýstižnější doménové jméno, které bude dobře charakterizovat Vaši stránku. Nejběžjnější délka doménového jména je 8 znaků.

Zapamatovatelnost

S délkou doménového jména jde ruku v ruce jeho zapamatovatelnost. Zde opět platí pravidlo, čím kratší doménové jméno je, tím lépe si ho dotyčný zapamatuje.

Srozumitelnost

U volby doménového jména pamatujte také na to, že čas od času, budete své doménové jméno nuceni někomu nadiktovat, a proto je dobré zvolit slova, které se dají dobře vyslovit a nejsou cizojazyčná.

Jakou doménu mám zvolit .eu, .com nebo .cz?

Záleží na jakou skupinu uživatelů hodláte cílit. Jestliže se jedná o český trh je nejvhodnější zvolit doménu cz. Jestliže se jedná o celosvětový projekt, pak je vhodnější doménou .com nebo .eu. To samé platí například jestli v budoucnu hodláte expandovat do světa, v tomto případě je .com (popř. eu) opět vhodnější volbou.

S pomlčkou nebo bez?

To jestli oddělit v doméně dvě slova pomlčkou nebo ne, záleží jen na Vás. Doporučujeme, ale zaregistovat si domény obě, jednu zvolit jako hlavní a druhou přesměrovat. Jelikož v budoucnu si může někdo zaregistrovat stejnou doménu bez pomlčky popř. s pomlčkou a díky tomu získat, určité procento Vašich zákazníků.